logo

Narozen 20. 12. 1967. Středního odborného oděvního vzdělání se specializací kožešiny dosáhl v roce 1985.  Své praktické zkušenosti v tomto oboru získával pod vedením zkušených mistrů v bývalém podniku Kara, kde se zdokonalil ve zpracování jednotlivých materiálů.

Klasické střihy a konfekční móda ho však brzy omrzely a proto se rozhodl k osamostatnění. V roce 1990 si otevřel módní salón ve Vyšehradské ulici 25, v Praze 2, který časem rozšířil i o obchod. Toto místo si nevybral náhodně, již od 30. let minulého století byly v daném místě obchody s kůží a kožešinou.

V současné době má módní salón na Vinohradech, v Sázavské ulici číslo 1, kde obléká i známé osobnosti kulturního a politického života.

Protože si velmi zakládá na kvalitě a rozmanitosti materiálů i samotného provedení, sám si své modely nejen navrhuje a vybírá vhodné materiály, ale také se podílí na jejich ušití. Jeho modely se vyznačují originalitou a zároveň pohodlností.

V jeho ateliéru naleznete širokou nabídku kožešin a kožené módy pro každou příležitost, od sportovního až po luxusní modely určené pro společenské večery.

Nejnovějším trendem jsou oboustranné modely – kombinace kůže a kožešiny, kalhoty a šaty, zdobené krajkou či kameny i sexy korzety. V kožešině jsou dnes zvláště oblíbené kožešinové kabáty zdobené výraznější kožešinou či doplněné kůží. V kůži převládají výraznější barevné odstíny se zdobením netradičně upravené kůže, např. řasením.

Kožené a kožešinové oblečení stále více vyhledávají ti, kterým záleží na jejich vzhledu. Nenahraditelné vlastnosti těchto materiálů dnes oceňují klienti všech věkových kategorií. Každý kdo si jednou oblékl kvalitní kožené či kožešinové oblečení musí přiznat, že se nejen příjemně nosí, ale také dodává sebevědomí.

Kůže a kožešina byla vždy symbolem přepychu a již odedávna patřila k velmi vyhledávaným materiálům.

Jako oděvní materiál je známa již tisíciletí. Byla používána především pro její nenahraditelné vlastnosti – odolnost, snadnou údržbu a tepelné vlastnosti.

Je omylem se domnívat, že kůže či kožešina je otázkou sezónního oblečení. Přední světoví návrháři dobře znají přednosti daného materiálu a proto se nezdráhají navrhovat z kůže i lehké ležérní oblečení pro letní měsíce. V kolekci Petra Lakrona naleznete i kožené plavky a korzety.

Petr Lakron si daný materiál vybral pro jeho nepostradatelné vlastnosti. Je si vědom jeho možností, mezi které patří rozmanitost zpracování i neuvěřitelná paleta barevných odstínů. Při vhodném zpracování krásně vytvaruje postavu, dobře přilne a je příjemný na těle. Jeho modely však respektují věk i příležitost jejich užití.

Jeho kolekci provází mírná extravagance vyzdvihující krásu lidského těla. K jeho největším oceněním patří, že se jeho modely stávají středem pozornosti různých společenských akcí,  jeho klienti se v nich perfektně cítí  a po léta se k němu s důvěrou vrací.

Jeho pestrou kolekci můžete vidět v řadě časopisů i deníků či na četných přehlídkách především v Praze, ale i v dalších městech, kde jeho modely předvádějí přední české modelky, jako například Hana Mašlíková, Petra Faltýnová, Katka Sokolová, Lucie Hadašová, Martina Dvořáková, Diana Kobzanová, Kateřina Stočesová, Petra Minářová, Kateřina Průšová a mnoho dalších.

Petr Lakron si zakládá  především na  profesionalitě se snahou vrátit tomuto oboru jeho předešlou prestiž.